شگفتی‌ های فناوری 2011

 


با پیشرفت لحظه ای شرکت ها در زمینه های فناوری هر روز شاهد یک محصول یا نرم افزار جدید از سوی کمپانی های مختلف هستیم. گاهی به اطراف و زندگی خود که درگیر وسایل الکترونیکی می باشد نگاه می کنیم و زمانی متوجه میزان پیشرفت کارهایمان بوسیله تکنولوژیمی شویم که زندگی گذشته بدون وسایل امروزی را برای خود مجسم کنیم.


در  سال 2011 محصولات زیادی وارد بازار شد و باعث شگفتی همگان شد که در این مطلب به چند مورد اشاره می کنیم.

شگفتی‌ های فناوری 2011

Google برای ورود به شبکه های اجتماعی به رقابت با Facebook پرداخت و Google را عرضه کرد.

شایعاتی مبنی بر ایجاد یک شبکه اجتماعی توسط Google مطرح بود و زمانی که در ژانویه،  Google معرفی شد، توجه و تعجب همه را به دنبال داشت. در نگاه اول تجربه هایی چون ارکات، Buzz و Wave  که چندان با موفقیت‌ روبرو نبود برای همه در مورد این اقدام جدید Google جای کمی فکر را بوجود آورد.

این محصول به دلیل برخورداری از گوگل حلقه‌های پلاس ، انیمیشن‌ و صحبت هایی که در فضای در رابطه با برتری Google بر Facebook گفته می‌شد، باعث استقبال همگان شد

اواخر ژوئن، Google ، محصول Google را به صورت رسمی به همگان معرفی کرد. این محصول به دلیل برخورداری از گوگل حلقه‌های پلاس ، انیمیشن‌ و صحبت هایی که در فضای در رابطه با برتری Google بر Facebook گفته می‌شد، باعث استقبال همگان شد. شرکت Google نیز، در تمام محصولات خود ، Google را قرار داد و توانست کاربرانی را نیز عضو خود کند.

شگفتی‌ های فناوری 2011

تجربه « دسکتاپ لمسی» با ویندوز 8 توسط Microsoft

ویندوز 8  ، حتی قبل از زمان عرضه، به دلیل مزایا و ویژگی های خود، مورد توجه همگان قرار گرفت. شرکت Microsoft  در ماه ژوئن در رابطه با تولید این ویندوز اطلاع رسانی کرد.

نکته قابل توجه در رابطه با ویندوز 8، استفاده گسترده‌ در از ابزارهای مرتبط با کامپیوتر از جمله Pc ، Labtop ، Tablet  و ... می باشد. می توان گفت  ویندوز 8، سیستم عاملی است که با همه ی دستگاه‌ها سازگار است.

این ویژگی برخلاف نظریه شرکت Apple مبنی  بر  مجزا بودن سیستم‌عامل‌های Desctop وLabtop  از Tablet و  Mobile می باشد.

شگفتی‌ های فناوری 2011

Facebook به دنبال تنوع با تایم‌لاین

شرکت Facebook در سپتامبر، از یک طراح تازه برای صفحات کاربران خبر داد.

تایم‌لاین فیس‌بوک پروفایل شما را به صورت زیبایی به یک تقویم و دفترچه خاطرات آنلاین درمی‌آورد، طوری که شما و دوستانتان می توانید به سرعت ببینید که در ماه‌ها و سال‌های پیش، چه حال و هوایی داشتید و چه چیزهایی در فیس‌بوک می‌نوشتید.

شگفتی‌ های فناوری 2011

اما با وجود این کارکرد و زیبایی طراحی جدید فیس‌بوک، هنوز تعداد کمی از کاربران از آن استفاده می‌کنند.

آمازون به دلیل عرضه محصولات متنوع، در جذب علاقمندان محصولات خود و مطرح کردن خود در کنار شرکت های بزرگ اینترنتی مانند Google، Apple و Facebook، موفق بوده است

 

آمازون با کیندل فایر، فعالیت در عرضه تبلت آغاز کرد

آمازون به دلیل عرضه محصولات متنوع، در جذب علاقمندان محصولات خود و مطرح کردن خود در کنار شرکت های بزرگ اینترنتی مانند Google، Apple و Facebook، موفق بوده است.

می توان گفت همه کتابخوانان، کتابخوان الکترونیکی آمازون(کیندل فایر) ،که با ورودش تحول بزرگی را در بازار کتابخوانی ایجاد کرد، می شناسند. در اواخر سپتامبر بود که این شرکت ،خود را با محصول  کیندل فایر  وارد بازار تبلت‌ها کرد.

این محصول جدید از نظر سخت‌افزاری قابل مقایسه با  ipad نیست، اما با  قیمت ارزان میزان کارایی این تبلت جدید، توانسته نظر های زیادی را به سمت خود معطوف کند و موفق باشد.

شگفتی‌ های فناوری 2011

استقبال مردم از برنامه های کاربردی و  گوشی های هوشمند  آلبوم بیورک

زمانی تنها افراد خاصی دارای گوشی‌های هوشمند بودند و از برنامه های کاربردی استفاده می کردند، اما امروزه می توان گفت در میان تمام افراد جامعه استفاده از گوشی های هوشمند، مشاهده می شود.

نکته جالب در عرضه آلبوم جدید بیوریک، شیوه ابتکاری آن بود که این آلبوم به صورت یک اپلیکیشن که بر روی گوشی های iphone و ipad ، قابل استفاده می باشد، عرضه شده است

شگفتی‌ های فناوری 2011

در ماه آگوست، بیورک خواننده ایسلندی که دوستداران موسیقی با آن آشنا هستند، آلبوم جدیدی وارد بازار کرد. نکته جالب در عرضه این محصول، شیوه ابتکاری آن بود که این آلبوم به صورت یک اپلیکیشن که بر روی گوشی های iphone و ipad ،قابل استفاده می باشد. نام این اپلیکیشن و آلبوم Biophilia می با شد ، موزیک اول با نام Cosmogony به صورت رایگان بوده ، اما برای شنیدن موزیک های بعد، باید آن ها را خریداری کنید.

 

 

فائزه سیدخاموشی

بخش دانش و زندگی تبیان