محصول جدید LG با استفاده از فناوری نانو

 


شرکت LG محصول جدید خود که یک تلویزیون LED می باشد ، از فناوری نانو استفاده کرده است که در ادامه به  توضیح در رابطه با آن می پردازیم.

اولین تلویزیون LED

در ماه مارس سال 2010، شرکت LG  اولین تلویزیون سه بعدی LED  را با عنوان LX9500 را عرضه کرد.  این محصول با استفاده از ساختار جدید نورهای پس‌زمینه، تصاویر سه بعدی ، در اختیار بیننده قرار گرفت و نام خود را بر تمام زبان ها به عنوان اولین تولید کننده تلویزیون LED مطرح ساخت. این تلویزیون دارای عینک سه بعدی برای مشاهده تصاویر و فیلم های سه بعدی نیز بود که فرد می توانست در صورت تمایل یکی از لنزهای عینک خود ، به صورت همزمان به تصاویر با سرعت حرکت فریم‌های تصویر در صفحه نمایش عمق دهد و همچنین از فرمت های  Multi Picture نیز پشتیبانی می نمود.

lx9500
lw9800

این محصول جدید که LW9800 نام دارد، سه بعدی می باشد. محصول قبلی با عنوان LW9500 نیز تا حدودی به این تلویزیون جدید شباهت داشت اما امکانات و کاربرد بیشتری در مدل جدید موجود می باشد.

در میان تمام تلویزیون های جدیدی که LG به بازارعرضه کرده است، تبلیغات و همچنین امکانات بیشتری بر روی LW9800، انجام شده است.

در میان تمام تلویزیون های جدیدی که LG به بازار عرضه کرده است، تبلیغات و همچنین امکانات بیشتری بر روی  LW9800، انجام شده است. اما درحال حاضر این مدل به ایران وارد نشده است که نماینده شرکت LG  در ایران، در صدد وارد کردن هرچه سریع تر و عرضه آن به مشتریان داخلی می باشد. در LW9800 از فناوری Local Dimming LED، استفاده شده و در ابعاد 47 inch و inch  55 تولید و عرضه می گردد.

فناوری Local Dimming بعث می شود که روشنایی در LED، بصورتی کنترل شود که روشنایی و تاریکی موضوعی امکان پذیر باشد.

آیا می دانید فناوری Local Dimming LED چیست؟

تلویزیون های LED به دو صورت FULL-LED  و EDGE-LED می باشند که در ساخت هر دو می توان از  Local Dimming استفاده کرد. فناوری  Local Dimming بعث می شود که روشنایی در LED، بصورتی کنترل شود که روشنایی و تاریکی موضوعی امکان پذیر باشد. به این ترتیب روشنایی در قسمت های مختلف LED بصورت مجزا قابل کنترل می باشد.  تعداد نقاط کنترل نور در تلویزیون های مجهز به Local Dimming ، متفاوت است.

در صورتی که تعداد نقاط قابل کنترل نور در صفحه زیاد باشد، کیفیت در این تلویزیون ها نیز بالا تر می باشد

در صورتی که تعداد نقاط قابل کنترل نور  در صفحه زیاد باشد، کیفیت در این  تلویزیون ها  نیز بالا تر می باشد. اما مشکلی که در  Local Dimming مطرح می باشد،  Blooming  یا درز نور می باشد. Blooming ، باعث تاثیر نور نقاط روشن بر تیره می گردد

با این ترتیب نور از نقاط روشن به تاریک درز می کند و منجر به کاهش تاریکی نقطه های تاریک می شود. اما LG بوسیله استفاده از فناوری نانو باعث عدم این درز نور شده است و تصویری با کیفیت مناسب و خوب را برای مشتریان ایجاد کرده است.

خصوصیات  LW9800

این تلویزیون مانند محصول دیگر LG با عنوان BorderLess، باریک و بدون قاب طراحی شده است. در LW9800 به دلیل استفاده از فیلتر نانو که در فناوری Local Dimming استفاده شده است، نسبت به سایر Full LED ، باریک تر می باشد. همچنین تصویر و رنگ ها در تلویزیون های Full LED  که مجهز به فناوری تاریکی موضعی یا Local Dimming ،  از کیفیت خوبی بر خوردار می باشند.

پایه های تلویزیون قابل چرخش می باشد و پورت های اتصال در کنار دستگاه طراحی شده اند. به این ترتیب می توان تلویزیون را بر روی دیوار نیز نصب کرد.

port

مصرف برق LW9800 در مدل 55 inch،  در صورتی که  تنظیم رنگ در حالت HD باشد 86  و در صورت عدم استفاده از این تنظیم  130 وات می باشد. همچنین  قابل ذکر است که مصرف برق در حالت سه بعدی، قبل و بعد از تنظیم رنگ متغیر نمی باشد.

همچنین در تلویزیون  LW9800 که در گروه  Smart TV ها در محصولات LG قرار می شما قادر به تماشای  صفحات اینترنت، امکان استفاده  از خدمات سایت های اجتماعی Facebook و YouTube، مکالمه ویدئویی و استفاده از برنامه های کاربردی و ... می باشد.

 

فائزه سید خاموشی

بخش دانش و زندگی تبیان