آیا تبلت سرفیس ارزان قیمت خواهد بود؟
در کنار آن استیو بالمر گفته شما باید به ما به عنوان یک شرکت تولید دستگاه ها و خدمات نگاه کنید. سخنی که احتملا اصلا به مذاق دیگر همکاران مایکروسافت خوش نمی آید.

نارنجی: خیلی ها معتقد اند موفقیت تبلت سرفیس مایکروسافت بستگی به قیمت آن دارد. اگر این شرکت تبلت اش را با قیمتی کاملا رقابتی و ارزان وارد بازار کند، با استقبال زیاد کاربران مواجه می شود و در آن سوی ماجرا، قیمت گران مساوی با مرگ ایده تبلت سرفیس خواهد بود. تا اینجا هم مایکروسافت از اعلام قیمت دقیق این تبلت طفره رفته و به نظر می رسد همچنان مشغول محاسبه برای رسیدن به بهترین قیمت ممکن است.

اما استیو بالمر در یک مصاحبه جدید با سیاتل تایمز گفته این شرکت محصولی بسیار رقابتی وارد بازار خواهد کرد و قیمت بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ الی ۸۰۰ دلار خواهد بود. اما در عین حال گفته که این شرکت قصد ندارند محصولی با کیفیت پایین و امکانات کم تولید کند و ترجیح می دهد محصولی داشته باشد که بتواند نیازهای زیادی را برآورده کند.

در کنار آن استیو بالمر گفته شما باید به ما به عنوان یک شرکت تولید دستگاه ها و خدمات نگاه کنید. سخنی که احتملا اصلا به مذاق دیگر همکاران مایکروسافت خوش نمی آید. او گفته ارایه ویندوز 95 یکی از مهمترین کارهای مایکروسافت در ۲۰ سال گذشته بوده و حالا معتقد است که ویندوز 8 و تغییرات جدید مایکروسافت تغییری بزرگ تر نسبت به آن زمان به حساب می آید.

حرکت ناگهانی مایکروسافت به سوی ساخت سخت افزار سبب شد که دیگر شرکت های همکار واکنش های منفی متفاوتی نشان دهند. اما مصاحبه جدید آقای بالمر نشان می دهد که این شرکت در تصمیم خود به سوی ساخت افزار کاملا جدی و مصمم است و قصد دارد نگاه کاربران را هم نسبت به یک مایکروسافت نرم افزاری به سوی شرکتی که نرم افزار و سخت افزار را تولید می کند تغییر دهد.

به هر حال سخت افزار جدید مایکروسافت: تبلت سرفیس با ویندوز 8 آبان ماه از راه می رسد و بنابراین به زودی از قیمت های نهایی این تبلت ها مطلع می شویم. فاصله زیادی تا دیدن این تبلت هم باقی نمانده است.
عصر ایران 2