چه زمانی کسب و کار خود را وسعت دهیم؟
برای آن که کسب و کار خود را به روشی منطقی و استوار گسترش دهید، نیاز به یک استراتژی زمینه ای قوی خواهد بود و بخش اعظم آن توسط خودسازی تامین می شود.

بسیاری از مدیران کسب و کار های کوچک به شدت برای ارتقای سطح مجموعه ی کاری خود تلاش می کنند. اگر چه تلاش لفظی غالبا مثبت و سازنده است اما در این مورد حتی می تواند جنبه ی منفی نیز به خود بگیرد. چرا که فرآیند توسعه بخشی به یک کسب و کار به ویژه انواع تازه تاسیس و کوچک، روندی پیچیده بوده و نیازمند دقت و همچنین مهارت تشخیص درست زمان خواهد بود. در واقع به عنوان مدیری خردمند که به دنبال توسعه ی کسب و کار خود و افزایش گستره ی فعالیت آن است، تحت هیچ شرایطی عجله نکنید. اجازه بدهید این روند به صورت طبیعی طی شود. البته مقصود از سیری طبیعی، عدم تلاش و پشتکار نیست بلکه توصیه به صبر و شکیبایی در این راه از جمله مهم ترین لازمه های موفقیت قلمداد می شود. از آن جایی که هر کسب و کاری هم رویای پیشرفت و توسعه ی گسترده را در سر می پروراند، اهمیت بررسی فاکتور های یاری رسان در چنین امری، بیش از پیش آشکار می شود. با ما همراه باشید تا نگاهی به اساسی ترین نکات ممکن پیرامون زمان مناسب گسترده سازی کسب و کار داشته باشیم.

پیش از همه چیز، روی خودتان کار کنید

شما بزرگ ترین و در عین حال مهم ترین هدایت کننده ی کسب و کار خود هستید از این رو اگر تنها به فکر درآمد زایی بیشتر باشید نمی توانید به موفقیت چندانی دست یابید. باید پیش از هر چیز روی خودتان متمرکز شوید! در واقع باید به خودسازی بپردازید و سپس به تفکر توسعه ی کسب و کار پر و بال بدهید. خصوصیات مثبت و ارزشمندی که هر مدیر موفقی در اختیار دارد، بررسی کرده و نقاط ضعف خود را اصلاح کنید. شاید متصور شوید که این مسائل ارتباطی به توسعه ی یک کسب و کار ندارند اما تجربه ی هزاران مدیر نمونه از سراسر دنیا عکس این قضیه را به اثبات می رساند. برای آن که کسب و کار خود را به روشی منطقی و استوار گسترش دهید، نیاز به یک استراتژی زمینه ای قوی خواهد بود و بخش اعظم آن توسط خودسازی تامین می شود.

فقط به پول فکر نکنید

بسیاری از کسب و کار هایی که در روند توسعه و گسترده سازی با مشکل مواجه می شوند، هدف اصلی خود را فقط بر کسب درآمد بیشتر متمرکز ساخته اند. اگر می خواهید مجموعه ی کاری خود را به جایگاهی بالا تر ارتقا دهید، باید فاکتور های متعدد مهمی ورای درآمد را نیز در نظر داشته باشید. اصلی ترین تمرکز شما پس از خودسازی، به جای درآمد باید بر مشخص ساختن مسیر توسعه ی پیش رو و بر طرف کردن موانعی باشد که در این راه وجود دارند. اگر به این ها توجهی نشان ندهید، حتی قادر به افزایش تعداد کارکنان خود از 10 نفر به 20 نفر هم نخواهید بود. علاوه بر این ممکن است خیلی مواقع همه چیز به میل شما و مطابق با آن چه که انتظار داشته اید، پیش نرود در نتیجه نیاز به همراهانی خواهید داشت که هیچ گاه از حمایت تان دست نکشند، حتی در صورتی که این پشتیبانی تنها عاطفی باشد.

روی افراد سرمایه گذاری کنید

همان طور که اشاره شد، توسعه فرآیندی دشوار و گاها کند است که مستلزم مهارت بالای مدیر در کنترل و سامان دهی آن خواهد بلود. از طرفی کسب و کار های تازه تاسیس و کوچک نمی توانند به اندازه ی کسب و کار های بزرگ برای گسترش مجموعه، بودجه اختصاص دهند و این خود می تواند سبب عقب ماندن در میدان رقابت شود. اما راه کار موثر در راستای نجات از چنین شرایطی، سرمایه گذاری تا حد امکان و مطابق با بودجه ی کسب و کار است. مابقی راه را می توانید با به کار گیری خلاقیت و نوآوری به سلامت طی کنید. خلاق ترین کارکنان مجموعه را شناسایی کرده و از آن ها کمک بگیرید.

فرهنگ را فراموش نکنید

بارها مورد فرهنگ کسب و کار صحبت کرده ایم. در واقع هر کسب و کاری صرف نظر از زمینه ی فعالیت و زمان تاسیس آن، فرهنگی خاص دارد که بر تمام عناصر آن حکم فرما است. حال فرض می کنیم به عنوان مدیر مجموعه ی خود تصمیم بر توسعه ی آن دارید. یکی از مهم ترین اصولی که هیچ گاه نباید فراموش کنید، حفظ این فرهنگ است. قطعا برای گسترش محدوده ی فعالیت کسب و کار، باید کارکنان بیشتری استخدام کنید. در تمام انتخاب های خود دقت کافی به خرج داده و همه ی افراد جدید را شخصا بررسی کنید. آیا این افراد با فرهنگ مخصوص کسب و کار شما همخوانی دارند؟ آیا قابلیت پذیرش این فرهنگ را دارند؟ سازگاری تمامی عناصر با یکدیگر را فدای یک پیشرفت مقطعی نکنید. اگر همخوانی وجود نداشته باشد، پیشرفت و توسعه ی دائمی به وجود نخواهد آمد. یکی از بهترین راه ها برای شناخت افراد نیز، فرصت همکاری آزمایشی است. آن ها در این مدت زیر نظر داشته باشید و سپس با دید باز تصمیم گیری کنید.

تمام فاکتور هایی که عنوان شدند، برای آن که یک کسب و کار به خوبی مسیر توسعه را سپری کند، ضروری و حیاتی خواهند بود. از این رو مدیری را می توان نمونه لقب داد که علاوه بر شکیبایی بالا، به این عوامل نیز توجه کافی نشان دهد. فرآیند توسعه هزینه های زیادی را چه از نظر مالی و چه از نظر معنوی به کسب و کار تحمیل می کند، به همین دلیل است که باید در انتخاب زمان درست ایجاد این گونه تغییرات خردمندانه عمل کنید. عجله کردن بی مورد می تواند مضر ترین آسیبی باشد که در این راه به ستون های کسب و کارتان وارد شود. صبور، استوار و هوشیار پیش روید.

همراه جوان