ستون اصلی خبر
سهمیه لیگ قهرمانان آسیا برای کدام تیم‌ها


۵ تیم لیگ برتر فوتبال ایران شانس دارند تا سهمیه کشورمان در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ را کسب کنند.
رقابت های لیگ برتر فوتبال کشورمان درحالی قرار است 7 اردیبهشت به پایان برسد که تیم پرسپولیس تهران با هدایت برانکو ایوانکوویچ و کسب 60 امتیاز به مقام قهرمانی رسید و استقلال تهران هم فرصت دارد تا با پیروزی مقابل خونه به خونه بابل، قهرمان جام حذفی فوتبال ایران بتواند برای بار دیگر راهی آسیا شود. تاکنون تکلیف یک سهمیه ایران مشخص شده و به طور قطع در فصل آینده، پرسپولیس راهی آسیا می شود و از میان استقلال و خونه به خونه هم دیگر تیم آسیایی مشخص خواهد شد. پس از اتمام هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران، مشخص شد پنج تیم همچنان از شانس بالایی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان فصل 2019 برخوردار هستند و می توانند با نتیجه گیری در بازی های آتی خود در کنار پرسپولیس راهی رقابت های آسیایی شوند.

ذوب آهن اصفهان، استقلال تهران، سایپا تهران، پیکان تهران و فولاد خوزستان پنج تیمی هستند که در 3 هفته پایانی لیگ هفدهم برای به دست آوردن سهمیه لیگ قهرمانان باید به مصاف حریفان شان بروند.

ذوب آهن با قرار گرفتن در رتبه دوم، استقلال و سایپا در رده های سوم و چهارم شانس زیادی برای کسب یک و نیم سهمیه دیگر دارند و باید دید در پایان هفته سی ام چه تیمی راهی آسیا خواهد شد.

البته با توجه به اینکه استقلال به فینال جام حذفی راه یافته است، در صورت قهرمانی آبی ها در این رقابت ها تیم چهارم لیگ برتر می تواند فصل آینده در پلی آف لیگ قهرمانان شرکت کند.
*ذوب آهن اصفهان

شاگردان امیر قلعه نویی پس از گذشت 27 هفته از رقابت های لیگ برتر با 48 امتیاز در رده دوم قرار دارند و بهترین شانس را خواهند داشت تا با کسب بیشترین امتیازات در 3 بازی آینده، نائب قهرمان لیگ و بتوانند راهی آسیا شوند. ذوب آهن در نیم فصل دوم از لحاظ نتیجه گیری و کیفیت فوتبالی با تغییر و تحول محسوسی مواجه شده است و باید در چارچوب هفته بیست و هشتم در اهواز به مصاف فولاد خوزستان برود و پرسپولیس و نفت تهران هم آخرین تیم های میهمان و میزبان ذوبی ها در لیگ هفدهم هستند.

تقابل سبزپوشان اصفهانی در 3 هفته پایانی بسیار حساس است و می تواند نائب قهرمانی و کسب سهمیه آسیا این تیم را قطعی کند. همچنین تقابل آنها با هومن افاضلی در نفت برای نماینده تهران حساس است و اگر تیم قدیمی در فوتبال ایران نتواند امتیاز بگیرد، شاید به لیگ آزادگان سقوط کند.

بهترین گلزن ذوب آهن، مرتضی تبریزی با 13 گل است و همچنین آنها در گروه B لیگ قهرمانان آسیا با 6 امتیاز در رده دوم قرار دارند و اگر مقابل لوکوموتیو در ازبکستان یک امتیاز بگیرند، می توانند به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند.
*استقلال تهران

آماده ترین‌ تیم این روزهای فوتبال کشورمان که در لیگ هفدهم حتی طعم قعرنشینی را هم تجربه کرد، پس از روی کارآمدن وینفرد شفر جهشی فوق العاده داشت و با برتری مقابل پرسپولیس در دربی نشان داد عزم خود را برای کسب نایب قهرمانی در لیگ برتر جزم کرده است.

استقلال از 12 بازی اش در نیم فصل دوم 27 امتیاز به دست آورده است و پس از ذوب آهن در رتبه دوم جدول دور برگشت قرار دارد. البته این تیم در پایان هفته بیست و هفتم با کسب 47 امتیاز و تفاضل 23 گل در رده سوم ایستاده است و شانس زیادی برای کسب مقام دومی لیگ برتر دارد.

استقلال در هفته بیست و هشتم باید در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز مقابل گسترش فولاد قرار بگیرد. حضور این تیم در لیگ هجدهم قطعی است و با خیال راحت به مصاف رقیبان می رود و انگیزه خاصی برای ادامه رقابت ها ندارد. همچنین پیکان و سپاهان هم آخرین میهمان و میزبان استقلال در لیگ هفدهم هستند.

البته استقلال با حضور در فینال جام حذفی و کسب احتمالی مقام قهرمانی،از حضور در لیگ قهرمانان آسیا 2019 آسوده است و برای مقام دومی لیگ تلاش می کند و همچنین سایپا این شانس را دارد تا به عنوان تیم سوم لیگ برتر، نیمه سهمیه کشورمان در آسیا را کسب کند.

شاگردان شفر در لیگ قهرمانان آسیا هم عملکرد قابل توجهی داشتند و در گروه D این مسابقات با کسب 9 امتیاز از 5 مسابقه صعودشان را به مرحله بعد قطعی کردند اما تلاش خواهند کرد تا با کسب مقام قهرمانی جام حذفی و یا قرار گرفتن در بین 3 تیم لیگ برتر، جواز حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان را بدست آورند.
*سایپا تهران

سایپا در هفته پایانی فصل گذشته جواز بقا در لیگ برتر را کسب کرد و علی دایی پس از بازگشت به این تیم جوان گرایی گسترده ای در ترکیب نارنجی پوشان پایتخت به وجود آورد. به همین دلیل از حضور سایپا بین مدعیان کسب عنوان نایب قهرمانی و سهمیه آسیا می توان به عنوان یکی از شگفتی های لیگ هفدهم یاد کرد.

سایپا با کسب ۲۴ امتیاز در جدول دوربرگشت در جایگاه چهارم قرار دارد و در جدول کلی لیگ هم با ۴۷ امتیاز و تفاضل گل ۲، چهارم است.

با توجه به سقوط مشکی پوشان به لیگ‌ دسته اول شاگردان شهریار فوتبال ایران در هفته بیست و هشتم بازی راحتی را در ورزشگاه امام رضا(ع) برگزار می کنند اما آنها در هفته بیست و نهم برای اینکه انتقام شکست سه بر یک خود در نیم فصل اول را از گسترش بگیرند و از این طریق راه دست یابی به هدفشان را هموار کنند در ورزشگاه دستگردی از آبی و زردپوشان تبریزی میزبانی می کنند.

آخرین بازی سایپا در لیگ هفدهم برابر پیکان در ورزشگاه شهدای شهر قدس برگزار می شود.
*پیکان تهران

پیکان در لیگ هفدهم عملکرد پر فراز و نشیبی داشته است و به همین دلیل شاگردان مجید جلالی باید خوشحال باشند که همچنان برای کسب سهمیه آسیا شانس دارند.

پیکان پس از پیروزی در هفت هفته متوالی، ناگهان ۱۰ هفته پشت سر هم در کسب ۳ امتیاز ناکام ماند اما خوش شانس بود که در یک سوم پایانی فصل بار دیگر به روزهای خوبش بازگشت. البته نوار پنج پیروزی متوالی خودروسازان در هفته بیست و هفتم مقابل صنعت نفت آبادان پاره شد تا آن ها مقداری از جمع مدعیان فاصله بگیرند.

پیکان با کسب ۱۹ امتیاز در جایگاه پنجم دور برگشت ایستاده و در جدول کلی لیگ هم با ۴۴ امتیاز و تفاضل گل مثبت هشت در رده پنجم قرار گرفته است.

شاگردان مجید جلالی در هفته بیست و هشتم‌ لیگ باید از استقلال خوزستان میزبانی کنند که با ایستادن در رتبه چهاردهم جدول برای فرار از سقوط دست و پا می زند. پیکان در هفته سی ام لیگ هم آخرین بازی خانگی اش را مقابل سایپا در دربی کوچک تهران برگزار می کند. البته پیکان پیش از این‌ بازی در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال قرار می گیرد تا حساس ترین بازی اش را در سه هفته پایانی لیگ انجام دهد.
*فولاد خوزستان

فولاد که تا یک سوم ابتدایی دور برگشت با قرار گرفتن در رتبه دوم جدول یکی از اصلی ترین مدعیان کسب سهمیه آسیا محسوب می شد اما وضعیت تیمی که از هفته پنجم تا بیست و دوم لیگ با هفده هفته شکست ناپذیری رکورد خوبی در لیگ برتر ثبت کرده بود با چهار شکست متوالی و در ادامه یک پیروزی و یک تساوی به هم ریخت تا شاگردان سیروس پورموسوی از جمع مدعیان رسیدن به رقابت های آسیایی فاصله بگیرند.

سرخ پوشان اهوازی در جدول نیم فصل دوم لیگ برتر با کسب ۱۵ امتیاز هفتم هستند اما در جدول کلی لیگ با ۴۲ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۲ در رتبه ششم قرار گرفته اند.

فولاد در هفته بیست و هشتم حساس ترین بازی اش در راه کسب سهمیه آسیا را در ورزشگاه غدیر اهواز مقابل ذوب آهن برگزار می کند چراکه در صورت برتری در این دیدار خودش را به سه امتیازی این‌ تیم می رساند و امیدهایش را افزایش می دهد اما اگر از شاگردان امیر قلعه نویی شکست بخورد باید با این هدف بزرگ خداحافظی کند. آخرین بازی خارج از خانه فولاد در هفته بیست و نهم برابر سپیدرود رشت انجام می شود و اهوازی ها در آخرین بازی خود هم میزبان تراکتورسازی هستند.

انتهای پیام/
منبع خبر : ایرنا
خواندنی های جالب و شنیدنی
نکات طلایی
ارسال پسورد سی دی های همراه جوان
ارسال پسورد سی دی های همراه خوشبختی

کدامیک از کتاب های کمیک استریپ ویژه کودکان و نوجوانان را خوانده اید؟

  پرندگان خشمگین

  داستان های اردکی

  گارفیلد وگربه بداخلاق

  یخ زده

پیوند ها
برترین لینک ها
داستان های کوتاه
اطلاعات عمومی
»
فن آوری
»
علمی
اخلاقی
»
»
بین الملل
»
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انتشارات همراهان جوان می باشد .