ستون اصلی خبر
آمریکا بمب اتم جدید خود را آزمایش کرد


اداره امنیت ملی هسته‌ای آمریکا از پرتاب آزمایشی بمب اتمی جدید این کشور موسوم به B61-12 خبر داد.
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اداره ملی امنیت هسته‌ای آمریکا آزمایش بمب اتم جدید B61-12 بر روی بمب‌افکن بی-2 را موفقیت‌آمیز اعلام کرد.

ژنرال مایکل لوتون، سخنگوی اداره ملی امنیت هسته‌ای آمریکا درباره این آزمایش در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: این آزمایشات مقدماتی نشان می‌دهد که طراحی بمب B61-12 مطابق با نیازها می‌باشد و حاکی از پیشرفت برنامه گسترش B61-12 برای پاسخگویی به الزامات امنیت ملی ماست.

این بمب جدید پس از استقرار قرار است جایگزین بمب‌های B61 موجود در پایگاههای نظامی آمریکا در اروپا و ترکیه شود.

آزمایش پرتاب بمب B61-12 بر روی بمب افکن B2 در میدان آزمایشی نوادا انجام شد. وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در نظر دارد بمب‌های B61-12 را در پایگاه‌های نظامی خود در اروپا از جمله پایگاه‌های نظامی مستقر در آلمان، ایتالیا، بلژیک، هلند و ترکیه بکار گیرد. انتظار می‌رود بمب اتم B61-12 مناسب پرتاب از جنگنده اف-35 باشد و قرار است تا سال 2020 بکار گرفته شود و جایگزین نمونه‌های موجود B61 در زرادخانه اتمی آمریکا شود. این سلاح هسته‌ای همچنین قرار است بر روی بمب افکن بی-2 اسپیریت و جایگزین آن بمب افکن مهاجم B21، که در حال حاضر در حال توسعه است، مستقر شود.

بمب بی 61 که در ابتدا در اواسط دهه 1960 میلادی تولید شد یک بمب 700 پوندی است که بسته به نوع آن، عملکرد انفجاری‌اش بین 0.3 و 50 کیلو تُن خواهد بود. برای نمونه بمب هسته‌ای موسوم به «پسر کوچک» که درسال 1945 توسط اسکادران نیروی هوایی آمریکا در شهر هیروشیما و بمب «فت من» که سه روز بعد در شهر ناکازاکی ژاپن انداخته شد، به ترتیب عملکردی در حدود 15 و 20 کیلو تُن داشتند. آمریکا در حدود 180 بمب B61 در سراسر اروپا به کار گرفته است.

براساس تخمین دفتر بودجه کنگره، واشنگتن 25 میلیارد دلار را برای مدرن‌سازی نیروی هسته‌ای تاکتیکی خود در 30 سال آینده صرف خواهد کرد.

انتهای پیام/
منبع خبر : ایرنا
خواندنی های جالب و شنیدنی
نکات طلایی
ارسال پسورد سی دی های همراه جوان
ارسال پسورد سی دی های همراه خوشبختی

کدامیک از کتاب های کمیک استریپ ویژه کودکان و نوجوانان را خوانده اید؟

  پرندگان خشمگین

  داستان های اردکی

  گارفیلد وگربه بداخلاق

  یخ زده

پیوند ها
برترین لینک ها
داستان های کوتاه
اطلاعات عمومی
»
فن آوری
»
علمی
اخلاقی
»
»
بین الملل
»
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انتشارات همراهان جوان می باشد .