ستون اصلی خبر
مدیران جوان و انقلابی روی کار آیند

آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان پیش از دستور چهارمین جلسه مشترک هیئت رئیسه و اعضای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری ضمن تبریک ولادت امام رضا (ع)، درباره شرایط اقتصادی کشور، اظهار کرد: متاسفانه روز به روز مشکلات اقتصادی شدت می‌یابد و ما امروز در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و همگی باید با روحیه انقلابی در دفاع از سرمایه‌های کشور متحد و یک صدا به مبارزه برخیزیم.

وی با بیان اینکه ما امروز مشکل منابع نداریم بلکه مشکل مدیریت داریم، گفت: لازم است مدیران پرتلاش، جوان و انقلابی روی کار بیایند که اگر این مشکل حل نشود، منابع‌‌مان قابل استفاده نیست.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه درآمدهای نفتی باید صرف توسعه زیرساخت‌ها شود نه صرف هزینه‌ها چرا که به ضرر مردم است، ادامه داد: باید به صادرات انرژی و فرآورده‌های نفتی و صنایع اصلی مثل صنایع غذایی و دارویی توجه و بنیه دفاعی تقویت و از خام‌فروشی جلوگیری شود.

آیت‌الله جنتی با تاکید بر اینکه شفافیت و درون‌زایی اقتصاد می‌تواند کلید حل مشکلات اقتصادی باشد، تصریح کرد: همچنین باید به اقتصاد مقاومتی به عنوان راه حل نهایی و اجرایی کردن آن توجه شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما باید به کشورهای منطقه و دوست توجه کنیم و نسبت به کشورهای بدعهد بی‌اعتنا باشیم، گفت: همچنین لازم است به منابع داخلی کشور و سرمایه‌های داخلی و جوانان توجه بیشتری شود.

وی با تاکید بر ضرورت برخورد جدی با متخلفان اقتصادی به ویژه در حوزه ارز و طلا، گفت: مسئولان باید به حل مشکلات اقتصادی مردم توجه داشته باشند.

آیت‌الله جنتی ضمن تشکر از مسئولان مخصوصا قوه قضاییه در مبارزه با تخلفات اقتصادی، اظهار کرد: همچنین از مردم به دلیل تحمل سختی‌های اقتصادی و گرانی‌ها که روز به روز با مشکلات بیشتری مواجه می‌شوند، تشکر می‌کنیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: متاسفانه شاهد ثبت سفارش‌های زیاد و وارد کردن اتومبیل‌های میلیاردی و گران قیمت هستیم و در مقابل مردم هر روز با گرانی‌های تازه‌ای در بخش‌هایی چون معیشت خود، خرید و اجاره خانه و اتومبیل مواجه هستند که برای مهار این وضع اقتصادی یک حرکت انقلابی لازم است.

آیت‌الله جنتی با تاکید بر اینکه در این زمینه باید قوه قضاییه با قدرت عمل کند، بازرس داشته باشد و دستگاه‌های دیگر هم به آن کمک کنند، اظهار کرد: عاملان اصلی فسادهای مالی و گرانی‌ها باید شناخته شوند، سریعا با آنان برخورد و به مردم اعلام شود چرا که مردم باید بدانند نظام بی‌تفاوت نیست و برخورد با این مفسدان اقتصادی منجر به تسکین و آرامش ملت می‌شود و امیدواریم رئیس قوه قضاییه در این زمینه هم قاطعیتش را همان طور که همواره از وی انتظار داشته‌ایم، اعمال کند.

وی با اشاره به اینکه مسائل فرهنگی زیربنای مسائل اقتصادی است و اگر فرهنگ اسلامی و انقلابی در کشور حاکم باشد مسائل اقتصادی هم حل می‌شود، اظهار کرد: عده‌ای نیز در داخل و خارج به فکر هستند که انقلاب ما را که بر اساس عقاید اسلامی و روحیه شهادت و ایثارگری به وجود آمده است، از بین ببرند و برای این موضوع به دنبال آن هستند که از راه فرهنگ و اسلام وارد شوند.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه دشمنان انقلاب به دنبال سست کردن ایمان‌ مردم هستند و از راه‌های مختلفی وارد می‌شوند، ادامه داد: مسئولیت علما و روحانیون برای مبارزه با آنان اهمیت زیادی دارد و بدون روحانیون انقلابی و مجاهد نمی‌توانیم فرهنگ اسلامی را حاکم کنیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: هیچ یک از روحانیون نباید این وظیفه فرهنگی خود را نادیده بگیرند و باید کمر بسته و وارد میدان عمل شوند، تصریح کرد: ما باید به خوبی بدانیم که دشمن نیروهای خود را بسیج کرده است تا ریشه‌های اسلامی و انقلابی ما را بزند و ما باید مراقب باشیم که دشمن از چه راه‌هایی می‌خواهد وارد شود و باید نظارت جدی بر این موضوع داشته باشیم.

وی در ادامه درباره وظایف خطیر مجلس خبرگان رهبری، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بار سنگینی را بر دوش مجلس خبرگان گذاشته‌اند و این نهاد را از همه اولی دانسته‌اند و ما باید از عهده مسئولیت‌های خود به خوبی برآییم.
منبع خبر : ایرنا
خواندنی های جالب و شنیدنی
نکات طلایی
ارسال پسورد سی دی های همراه جوان
ارسال پسورد سی دی های همراه خوشبختی

کدامیک از کتاب های کمیک استریپ ویژه کودکان و نوجوانان را خوانده اید؟

  پرندگان خشمگین

  داستان های اردکی

  گارفیلد وگربه بداخلاق

  یخ زده

پیوند ها
برترین لینک ها
داستان های کوتاه
اطلاعات عمومی
»
فن آوری
»
علمی
اخلاقی
»
»
بین الملل
»
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انتشارات همراهان جوان می باشد .