ستون اصلی خبر
ترامپ در مقابل نظام بین‌الملل یاغی است

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: ترامپ علیه نظام بین‌الملل طغیان کرده است و بعید نیست که در مقابل حکم لاهه هم بایستد.
سیدحسین نقوی‌حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اینکه قرار است در شهریور شکایت ایران از آمریکا به دلیل بازگرداندن تحریم‌ها علیه کشورمان بررسی شود، اظهار کرد: حق مسلم جمهوری اسلامی است که علیه اقدامات ترامپ و دولت آمریکا شکایت کند چرا که ما با آمریکا توافقی بین‌المللی منعقد کردیم اما آنان یاغی‌گری کردند و آن توافق را زیر پا گذاشتند.

تقدیر از دستگاه دیپلماسی به جهت شکایت از آمریکا به لاهه

وی ادامه داد: اقدام دستگاه دیپلماسی کشورمان در شکایت از اقدامات غیرقابل پذیرش دولتمردان آمریکا و نقض عهدهای مکررشان کاملا درست و به جا بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: حکمی که در لاهه درباره این شکایت ایران صادر می‌شود، تا حد زیادی به نوع دفاع و اسناد و مدارکی که در آنجا ارائه می‌کنیم، بستگی دارد.

وزارت خارجه تیمی حقوقدان را برای دفاع از ایران به لاهه بفرستد

نقوی‌حسینی با بیان اینکه امیدواریم وزارت خارجه تیم حقوقدان و با صلاحیتی را برای دفاع از حقوق کشورمان به لاهه بفرستد، اظهار کرد: البته حتی اگر حکمی به نفع ما صادر شود، قابل تردید است که به آن عمل شود چرا که ترامپ یک فرد یاغی علیه همه نظام بین‌الملل است و احکام بین المللی را زیر پا می‌گذارد.

ترامپ با مقامات بسیاری از کشورها درگیر شده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اینکه فارغ از برجام، ترامپ تاکنون بسیاری از توافقات بین المللی را زیر پا گذاشته است و با بسیاری از مقامات کشور‌ها درگیر شده است، گفت: آمریکا به تعهدات بین المللی خود پایبند نیست و خروج این کشور از عهدنامه پاریس و شورای حقوق بشر موید این موضوع است.

نقوی‌حسینی گفت: ترامپ علیه نظام بین‌الملل طغیان کرده است و بعید نیست که اگر در لاهه حکمی به نفع ایران صادر شود، باز هم به یاغی‌گر‌ی‌های خود ادامه دهد و به آن عمل نکند.
منبع خبر : ایرنا
خواندنی های جالب و شنیدنی
نکات طلایی
ارسال پسورد سی دی های همراه جوان
ارسال پسورد سی دی های همراه خوشبختی

کدامیک از کتاب های کمیک استریپ ویژه کودکان و نوجوانان را خوانده اید؟

  پرندگان خشمگین

  داستان های اردکی

  گارفیلد وگربه بداخلاق

  یخ زده

پیوند ها
برترین لینک ها
داستان های کوتاه
اطلاعات عمومی
»
فن آوری
»
علمی
اخلاقی
»
»
بین الملل
»
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انتشارات همراهان جوان می باشد .