ستون اصلی خبر
انتقال پایتخت امکان‌پذیر نیست


دبیر شورای عالی شهرسازی گفت: اکثر کارشناسان معتقدند امکان انتقال پایتخت و حتی مرکز سیاسی ـ اداری در شرایط کنونی وجود ندارد.
به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدسعید ایزدی در نشست هم‌اندیشی ساماندهی یا انتقال پایتخت که روز گذشته با حضور، معاونان وزرای صنعت، معدن و تجارت، کشور، نیرو، برخی از نمایندگان مجلس، نمایندگانی از پژوهشگاه میراث فرهنگی، برخی اعضای شورای شهر تهران، جامعه مهندسان مشاور شهرسازی، معماران و صاحبنظران عرصه شهرسازی و معماری کشور، فعالان میراث فرهنگی و دیگر حوزه های مرتبط در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، در جمع بندی این نشست اعلام کرد: در اجرای قانون امکان سنجی و انتقال پایتخت شورایی تحت عنوان شورای ساماندهی پایتخت به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری تشکیل شد. ما در دومین جلسه این شورا مأموریت پیدا کردیم تا نتیجه مطالعاتی که تاکنون انجام شده مجددا بررسی و بتوانیم جمع بندی خود را در وضعیت کنونی به شورا ارائه کنیم.

وی با اشاره به اینکه این نشست مخالفان و موافقانی داشت، گفت: به استناد نقطه نظرات کارشناسی و بررسی ظرفیت‌های موجود به این جمع بندی رسیدیم که امکان انتقال پایتخت به طور اساسی امکان پذیر نیست. همانطور که در قانون نیز به صراحت آمده است ما به دنبال ساماندهی پایتخت هستیم.

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: البته این جمع بندی در شورای ساماندهی مطرح می شود و در آن شورا تصمیم گیری نهایی می شود. اگر اصراری بر بررسی مجدد امکان سنجی باشد باز هم ما در این جمع در وزارت راه و شهرسازی آمادگی داریم تا اطلاعات خود را به روز کرده و به شورای ساماندهی پایتخت ارائه دهیم.

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری تصریح کرد: جمع‌بندی های سه گانه‌ای که در دوره های مختلف انجام شده نشان می دهد با توجه به وضعیت کنونی، امکان انتقال پایتخت حتی انتقال مرکز سیاسی پایتخت هم وجود ندارد.

انتهای پیام/
منبع خبر : ایرنا
خواندنی های جالب و شنیدنی
نکات طلایی
ارسال پسورد سی دی های همراه جوان
ارسال پسورد سی دی های همراه خوشبختی

کدامیک از کتاب های کمیک استریپ ویژه کودکان و نوجوانان را خوانده اید؟

  پرندگان خشمگین

  داستان های اردکی

  گارفیلد وگربه بداخلاق

  یخ زده

پیوند ها
برترین لینک ها
داستان های کوتاه
اطلاعات عمومی
»
فن آوری
»
علمی
اخلاقی
»
»
بین الملل
»
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انتشارات همراهان جوان می باشد .