ستون اصلی خبر
مذاکرات۱۰ ساعته عراقچی در پاریس چطور گذشت


معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در فرانسه به رایزنی با مقامات این کشور پرداخت.
روز گذشته سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان همراه با تیم اقتصادی که او را در سفر به فرانسه همراهی می کردند به رایزنی با مقامات این کشور پرداخت.

در مذاکرات فشرده روز گذشته ایران و فرانسه که در سطح کارشناسان ارشد دو کشور به سرپرستی عراقچی برگزار شد معاونان بانک مرکزی٬ وزارت نفت و بهرام قاسمی سفیر کشورمان در پاریس هم حضور داشتند.

این رایزنی ها بیش از ۱۰ ساعت به طول انجامید و طی آن جزئیات سناریو‌های محتمل برای پیشبرد ابتکار مطرح شده بین روسای جمهور ایران و فرانسه به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نحوه تامین مطالبات و منافع ایران در برجام محور اصلی این مذاکرات بود.

در پایان٬ مقرر شد طرفین ضمن تداوم کار فشرده بر روی این سناریوها، رایزنی‌های خود با سایر طرف‌های ذیربط را نیز افزایش داده و به گفت وگو‌های مستمر با یکدیگر در سطوح مختلف ادامه دهند.

سفارت کشورمان در فرانسه پس از این رایزنی ها در صفحه توییتر خود نوشت: بعد از چند ماه، همچنان مذاکرات و تماس‌ها بین ایران و فرانسه در سطوح مختلف و به صورت فشرده ادامه دارد.
روز دوشنبه هیات‌های ایرانی- فرانسوی به مدت ۱۰ ساعت به صورت فشرده گفت وگو کردند.

با "گام‌هایی به جلو" و "درک هر چه بیشتر متقابل" دیپلماسی حسابگر و هوشمندانه ایران نهایتا بر همه سنگ اندازی‌های معاندین مردم بزرگ ایران پیروز خواهد شد.

عراقچی در ادمه رایزنی های اروپایی خود امروز پاریس را به مقصد اسلوونی ترک کرد تا علاوه بر دنبال کردن مذاکرات سیاسی در فروم راهبردی بِلِد، به اسلوونی رفته است.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز اول شهریور در سفری با پاریس علاوه بر ملاقات با همتای فرانسوی خود با امانوئل مکرون رییس جمهور این کشور هم رایزنی کرد.
او همچنین در حاشیه نشست گروه هفت هم با طرف های اروپایی برجام به رایزنی پرداخت و گفته می شود در سفر وزیر خارجه کشورمان به پاریس٬ مکرون پیشنهاد پیش خرید نفت ایران از سوی فرانسه را مطرح کرده است. پیشنهادی که به واسطه آن فرانسوی برای اجرایی کردن تعهدات خود در برجام مبلغ خرید نفت از تهران را به عنوان خط اعتباری در اینستکس قرار خواهند داد.

انتهای پیام/
منبع خبر : ایرنا
خواندنی های جالب و شنیدنی
نکات طلایی
ارسال پسورد سی دی های همراه جوان
ارسال پسورد سی دی های همراه خوشبختی

کدامیک از کتاب های کمیک استریپ ویژه کودکان و نوجوانان را خوانده اید؟

  پرندگان خشمگین

  داستان های اردکی

  گارفیلد وگربه بداخلاق

  یخ زده

پیوند ها
برترین لینک ها
داستان های کوتاه
اطلاعات عمومی
»
فن آوری
»
علمی
اخلاقی
»
»
بین الملل
»
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انتشارات همراهان جوان می باشد .