ستون اصلی خبر

چرا برخی افراد همیشه گرسنه اند؟ / ویتامینی برای کاهش استرس

ویتامینی برای کاهش استرس

ویتامین‌های گروه ب. با اثر گذاری بر توانایی مغز موجب کاهش استرس و افسردگی می‌شوند. مجموعه ویتامین‌های گروه ب. با تاثیر بر قند خون، اضطراب ناشی از تغییرات شدید قند خون را هم از بین می‌برند.

چرا برخی افراد همیشه گرسنه اند؟ / ویتامینی برای کاهش استرس / زنگ خطر اختلالات هورمونی با مصرف گوشت قرمز/ زمان مناسب برای مصرف مکمل پروتئین

غلات سبوس دار، سیب زمینی، موز، سبزیجات، لوبیا و گوشت حاوی مجموعه ویتامین‌های گروه ب. است.

عوارض سکته مغزی چیست؟

یکی از مشکلاتی که افراد خصوصا در سنین پیری با آن مواجه می‌شوند سکته مغزی است که از عوارض آن می‌توان به فلج شدن یک طرف بدن، ناتوانی در حرکت دادن به اعضای بدن، اختلال در راه رفتن و تکلم اشاره کرد.

این عوارض معمولا پس از سکته مغزی به همراه فرد خواهند ماند؛ پس از سکته مغزی برخی سلول‌های مغز آسیب بیشتری می‌بینند.
عضلاتی که سلول‌های آن آسیب بیشتری دیده است، ضعیف می‌شوند و عضلاتی با سلول‌های قوی‌تر منقبض می‌شوند.در درمان افرادی که دچار سکته مغزی شدند تلاش می‌شود تا تمامی عضلات با یکدیگر قوی شوند.

چرا برخی افراد همیشه گرسنه اند؟

برخی از افراد پس از وعده‌های غذایی به ندرت احساس سیری می‌کنند، گرسنگی مداوم و اشتهای دائمی برای خوردن غذا می‌تواند علل گوناگونی داشته باشد؛ ابتلا به برخی بیماری‌ها نظیر دیابت و پرکاری تیروئید یکی از دلایل عدم احساس سیری در فرد است.

مقاومت بدن در برابر هورمون لپتین هم عامل دیگری برای گرسنگی دائمی است؛ لپتین هورمون اشتها بوده و توسط بافت چربی تولید می‌شود و به مغز پیام سیری را می‌دهد؛ در برخی از افراد این هورمون فعالیت نداشته یا عملکرد آن کند است.

نداشتن خواب کافی، استرس بیش از حد و رژیم غذایی نامناسب از دیگر عواملی است که فرد پس از خوردن غذا احساس سیری نمی‌کند.

چرا برخی افراد همیشه گرسنه اند؟ / ویتامینی برای کاهش استرس / زنگ خطر اختلالات هورمونی با مصرف گوشت قرمز/ زمان مناسب برای مصرف مکمل پروتئین

رهایی از کمردرد با خوابی راحت

باید بدانید که نحوه دراز کشیدن و خوابیدن شما می‌تواند موجب شروع یک کمر درد طولانی مدت شود؛ برای داشتن خوابی مناسب باید هنگام خواب گودی طبیعی کمر و ستون فقرات را حفظ کنید؛ برای این کار بهتر است به پشت بخوابید و یک بالشت کوچک را زیر زانوهایتان قرار دهید.

گرچه به پشت خوابیدن بهترین شکل دراز کشیدن برای خواب است، می‌توانید به پهلو هم بخوابید؛ تنها باید کمی زانو‌ها را بالا آورده و بالشت کوچکی بین آن‌ها قرار دهید.

بهترین زمان مصرف مکمل‌های پروتئینی

بسیاری از ورزشکاران از مکمل‌های پروتئین استفاده می‌کنند؛ این مکمل‌ها در عضله سازی، افزایش وزن، تقویت قوای جسمی و افزایش سلامت عمومی بدن اثر گذار است.

به تازگی محققان دریافته اند که مصرف ۴۰ گرم پروتئین پیش از خواب، روشی موثر در فرآیند عضله سازی است؛ در شب پروتئین بهتر هضم شده و به خوبی جذب می‌شود.

برای این کار بهتر است از پروتئین کازئین استفاده کنید؛ این نوع از پروتئین هضم آسانتری داشته، به آرامی گوارش می‌شود و می‌تواند در طول شب، انرژی معینی را در اختیار بدن قرار دهد.

در مصرف گوشت قرمز زیاده روی نکنید

نتیجه یک تحقیق علمی در انگلستان درباره مواد غذایی مضر نشان داد مصرف بیش از حد گوشت قرمز، موجب بلوغ زود رس در دختران می‌شود.
تحقیقات نشان داد که خطر اختلالات هورمونی در دخترانی که بیش از هشت وعده غذایی در طول هفته از گوشت قرمز مصرف می‌کنند تا ۷۵ درصد بیش از دیگر دختران است همچنین چاقی و اضافه وزن هم از دیگر عواملی است که موجب بلوغ زودرس در دختران می‌شود.

چرا برخی افراد همیشه گرسنه اند؟ / ویتامینی برای کاهش استرس / زنگ خطر اختلالات هورمونی با مصرف گوشت قرمز/ زمان مناسب برای مصرف مکمل پروتئین

انتهای پیام/

خواندنی های جالب و شنیدنی
نکات طلایی
ارسال پسورد سی دی های همراه جوان
ارسال پسورد سی دی های همراه خوشبختی

کدامیک از کتاب های کمیک استریپ ویژه کودکان و نوجوانان را خوانده اید؟

  پرندگان خشمگین

  داستان های اردکی

  گارفیلد وگربه بداخلاق

  یخ زده

پیوند ها
برترین لینک ها
داستان های کوتاه
اطلاعات عمومی
»
فن آوری
»
علمی
اخلاقی
»
»
بین الملل
»
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انتشارات همراهان جوان می باشد .