ستون اصلی خبر

رحمت خدا در شب قدر شامل حال چه کسانی می‌شود؟

در آستانه لیالی قدر، آیت الله رجایی سخنران و کارشناس علوم قرآنی و دینی درخصوص روایتی از درخواست حضرت موسی (ع) از خداوند، گفت: شب قدر از جمله شب های پر برکتی است که مطالب بسیاری درخصوص آن از ائمه اطهار(ع) و  قرآن وجود دارد و روایات بسیاری از انبیأ تا کنون مستند شده که اهمیت خاصی برای شب قدر قائل شدند و خداوند متعال در کتاب خدا از اهمیت این شب بیان کرده است.

وی در ادامه بیان کرد: در کتاب «اقبال اعمال» مرحوم سیدبن طاووس آمده: حضرت موسی (ع) به خداوند در مناجاتی عرض می کند که «خدایا من اراده کرده‌ام و دوست دارم نزدیک تو شوم.» خداوند در پیامی به حضرت (ع) بیان کرد: «یا موسی! اگر میخواهی نزدیک من شوی، شب قدر بیدار بمان.»؛ در فضیلت شب قدر آنچه بسیار اهمیت دارد، شب زنده داری و بیدار ماندن تا سحرگاهست که خودش جزو اعمال این شب محسوب می شود.

این سخنران و کارشناس دینی افزود: خدا درباب اعمال شب قدر می فرماید: «رحمت من شامل هر کسی می شود که به فقرا و مساکین کمک می کند و در این شب انفاق را در برنامه های خود قرار می دهد.» حضرت موسی (ع) در سوال سوم از خدا درخواست می کند که «پروردگارا! من بهشت تو را می خواهم و درختان و میوه های بهشت را می خواهم!»، جواب آمد « بهشت من برای کسی است که یک سبحان الله بگوید؛ در فراض دیگر این مناجات می گوید: «خدایا من از تو نجات آتش جهنم را می خواهم.»؛ وحی آمد: «این حاجت تو و درخواست، از آن کسی است که در شب قدر استغفار کند.» البته خواندن دعای کمیل در این شب فضیلت دارد، اما یک استغفار و توبه درست که حقیقتا پشیمان باشیم،  نه اینکه هزار بار به زبان فقط استغفار کنیم.

خواندنی های جالب و شنیدنی
نکات طلایی
ارسال پسورد سی دی های همراه جوان
ارسال پسورد سی دی های همراه خوشبختی

به نظر شما دولت دوازدهم الويت خود را براي جوانان در چه اموري بايد قرار دهد؟

  اشتغال و كارآفريني

  تحصيل و آموزش

  ازدواج

  مسكن

پیوند ها
برترین لینک ها
داستان های کوتاه
اطلاعات عمومی
»
فن آوری
»
علمی
اخلاقی
»
»
بین الملل
»
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انتشارات همراهان جوان می باشد .