ستون اصلی خبر

رایج‌ترین راه درمان جوش که تو زرد از آب درآمد

کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند استفاده از خمیر دندان برای از بین بردن آکنه صورت می‌تواند سبب خشک شدن پوست، تحریک آن و حتی تشدید این عارضه شود.

سال‌هاست افراد برای از بین بردن جوش و خشک کردن آن، مصرف خمیر دندان را توصیه می‌کنند اما این ماده که حاوی انواع مواد شیمیایی است، درعوض خشک کردن جوش به پوست آسیب می‌رساند.


خمیر دندان پوست راخشک، آکنه را تحریک می‌کند و حتی راه نفوذ باکتری‌های موجود درسطح پوست به لایه‌های درونی را هموار می‌کند.
خمیردندان‌ها از موادی، چون پراکسید هیدروژن، پودرسودا و خمیردندان‌های طعم دار از اسانس طعم میوه‌های مختلف تشکیل شده‌اند و می‌توانند سبب سوختن پوست صورت شوند.


خمیر دندان پس از باز شدن برای بار اول در معرض تماس با هوا و بدنه مسواک قرار می‌گیرد و جاذب انواع باکتری می‌شود به همین دلیل استفاده از آن بر روی آکنه اشتباه است.


کارشناسان توصیه می‌کنند در صورت مشاهده آکنه حتی از دوران نوجوانی فرد تحت نظارت پزشک قرار بگیرد تا علت بروز آکنه صورت در او شناسایی شود، مصرف دارو، پماد‌های موضعی و محلول‌های درمانی می‌تواند سبب کاهش آکنه شود.


درکنار درمان‌های دارویی، مصرف مواد غذایی سالم شامل انواع میوه و سبزیجات تازه، پرهیز از خوردن مواد غذایی شیرین، پرچرب و سرخ شدنی، خودداری از عصبانیت و استرس و شرکت در کلاس‌های مدیتیشن و یوگا، انجام ورزش منظم، استحمام روزانه با میزان استاندارد آب و تعویض ملحفه و روبالشتی‌ها به شکل هفتگی و نوشیدن به میزان کافی آب در طی روز نقش به سزایی در داشتن پوستی صاف و بدون جوش داشته باشد.

خواندنی های جالب و شنیدنی
نکات طلایی
ارسال پسورد سی دی های همراه جوان
ارسال پسورد سی دی های همراه خوشبختی

کدامیک از کتاب های کمیک استریپ ویژه کودکان و نوجوانان را خوانده اید؟

  پرندگان خشمگین

  داستان های اردکی

  گارفیلد وگربه بداخلاق

  یخ زده

پیوند ها
برترین لینک ها
داستان های کوتاه
اطلاعات عمومی
»
فن آوری
»
علمی
اخلاقی
»
»
بین الملل
»
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انتشارات همراهان جوان می باشد .